Utánpótlás foci

Pelikán István neveltjéről mesél

pelikan

Öt éven keresztül az SC Hírös-Ép egyesület keretein belül szerezte meg a labdarúgás technikai és taktikai alapjait, itt ismerkedett meg a sportág alapjaival, majd egy éves Mercedes Kecskeméti Labdarúgó Akadémiái kitérő után a Puskás Akadémia U15-ös korosztály csapatához szegődött.

Nevelőedzője, így emlékszik Attila SC Hírös-Ép-nél töltött éveire:
"Szujó Attila 2009-ben csatlakozott az akkor még formálódó, később nagyon sikeres 2003-as korosztályhoz. Már az első edzéseken is látható volt tehetsége és remek adottságai, amiket az Egyesületünkben eltöltött évek alatt fejlesztettünk és erősítettünk. A kezdeti tornáin olyan drukk volt benne, hogy nem tudott játszani az első mérkőzéseken. Később ezt a drukkot sikerült átfordítani győzelem iránti vággyá, sok beszélgetéssel, tanáccsal. Nagyon jó alany volt az edzéseken, mindig motivált volt, mindig fejlődni akart. Ez azt jelentette, hogy a képzési célokban meghatározott technikai és taktikai tudást nagyon gyorsan elsajátította, és ami a legfontosabb versenyhelyzetben alkalmazta is a pályán. Egyéni technikai szinten nagyon sokat fejlődött az itt eltöltött évek alatt. Kimagasló volt a játék olvasási képessége, védekezőmunkája szerevező készsége, amit az edzéseken sokat csiszoltunk. Ezt a sikeres torna szereplések, rengeteg egyéni elismerés is bizonyítja. Az Egyesületünkben megszerzett alkalmazható tudást bízunk benne, hogy kamatoztatni tudja jelenlegi klubjában és a Válogatottban is."

Megosztás!

Kapcsolódó oldalak