Utánpótlás foci

Kertész Zoltán Elnök Úr beszámolója

kalotaszentkiraly,kerteszzoltan,hirosep,klc SC HÍRÖS-ÉP Egyesület

,,Az elmúlt hétvégén (2022.04.22 – 2022.04.24.), a pandémia miatt 2 évig elmaradt Kalotaszentkirályon szervezésre került kupára kaptunk meghívást.

Mivel az Egyesületünkben nincs 13-14 éves korosztály, ezért segítséget kértünk más egyesülettől, hogy ne hagyjuk ki ezt focikirándulást.
Ebben a KLC Egyesülete segített nekünk. így pénteken az indulás előtt, délben találkoztunk Kecskeméten a Jász Sörözőnél, a hét focista gyermekkel.
Indulás előtt Vados Csabi megebédeltette a csapatot. Köszönjük Csabi!!!

13.00 órakor elindultunk. Lakiteleknél csatlakozott hozzánk a Szentkirályi Iskola csapata. Innen együtt utaztunk tovább.
Méhkeréknél léptük át a határt, és Nagyvárad érintésével, helyi idő szerint 19.00 órakor érkeztünk meg Kalotaszentkirályra.
Itt nagy örömmel vártak bennünket.
Elfoglaltuk a szobáinkat, megvacsoráztunk, és a helyi focipályán lefekvésig lehetett a gyermekeknek játszani.
Másnap, reggeli után elsétáltunk a falu füves futballpályájára, és a megnyitó után megkezdődtek a selejtezők.
A tíz csapat két-két ötös csoportban játszott kőrmérkőzést.

Első meccsünket Székelyszentkirállyal vívtuk.
Szoros, küzdelmes, egyszer 20 perces meccs volt, kevés helyzettel. Talán közelebb álltunk a gólhoz, a győzelemhez.
Rúgtunk egy kapufát is, de végül gól nélküli döntetlen lett az eredmény.

Következett a csoport legnehezebbnek tűnő ellenfele, Marosszentkirály csapatával.
A várakozásnak megfelelően alakult a mérkőzés. Nagy nyomást helyezett ránk az ellenfél, de hősiesen küzdöttünk.
Tóth Milán védései tartották a csapatban a reményt a győzelemhez. Raffael Jani távoli bombája alá szaladt az ellenfél kapusa, ami így a hálóban kötött ki, 1:0 ide.
Innen már csak az eredmény tartására koncentráltunk, és ki is védekeztük. Sajnos rossz vége lett Milán
bravúrjainak, mivel megsérült a keze. Az ápoló nénivel úgy döntöttünk - mert nagyon fájt neki -, hogy bevitetjük Bánfihunyadra, sürgősségi osztályra.
Szerencsére a polgármester úr vállalta a feladatot. Később kiderült, hogy helyes döntést hoztunk, mivel kisebb törés keletkezett Milán alkarján, így rögzítő gipszet kapott. Ezért sajnos kapus nélkül folytattuk a mérkőzéseket. Ez azonban nehézségeket okozott, de csapatunk saját döntése után Mészáros Dominik vállalta a kapus posztot.

Következő ellenfelünk Szilágylompért volt. Sajnos közvetlen az első percekben kaptunk egy potyagólt és ez megpecsételte a helyzetünket. Igaz egy büntetőből még egyenlítettünk, Raffael Jani révén, de gyorsan jött a válasz, majd még egy gól, ami azonban már el is döntötte a meccset. A Csapat játékosaiból hiányoltam a tüzet, az akaraterőt. Megadtuk magunkat. Innen már nem a mi kezünkben volt a sorsunk a továbbjutáshoz.

Ezután ebédszünet következett, majd egy kis pihenő után mentünk vissza a focipályára.

Előttünk a Marosszentkirály - Szilágylompért 1:0, meccs volt, ami reményt adott nekünk a továbbjutásra, ha 5 góllal legyőzzük a Kalotaszentkirály II.-t.
Hatalmas elánnal kezdtük a meccset, nagy fölényünk csak a 9. percben, Palincsár révén vált góllá. 1:0.
Tovább rohamoztunk, és a 15. percben már 3:0 volt az eredmény. Reményünk volt a továbbjutásra. Szívüket - Lelküket kitették a fiúk, de a szerencse elpártolt, a kihagyhatatlant is sikerült kihagyni, vagy a kapus jól védett. A végeredmény 3:0, így nem jutottunk be 4-es döntőbe.

Bánatosan vonultunk a szállásra. Ezt követően fürdés, szabadfoglalkozás, vacsora, lefekvés következett.
Vasárnap, reggeli után megnéztük az elődöntőket, a döntőt, majd következett az eredményhirdetés. 6. helyezést értünk el.
A győzelmet Szentkirály szerezte meg. Átadtam a Szent László Lions Club, valamint az SC HIRÖS-ÉP Egyesületünk ajándékait.
Nagyon jó hangulatban zárult ez a kedves kis focitorna!

Ebéd után elbúcsúztunk a Kalotaszentkirályiaktól, majd hazaindultunk, és szerencsésen megérkeztünk haza.

Nagyon köszönöm a gyermekeknek a kiváló viselkedést, és sportszerű magatartást!!!!

Köszönet a KLC Egyesületének, Karakas Feri bácsinak, S. Juhász Attilának!"