Kispályás városi foci

Felnőtt bajnokság - Nehéz őszi kezdet!

Több mint két hónapos nyári szünet után, elkezdődött az őszi bajnokság. Első mérkőzésünkön a középmezőnyben tanyázó Kan-Ászok volt az ellenfelünk.

Előzetesen kevés információnk volt róluk. A mérkőzésen megtapasztaltuk milyen jó kis csapat az ellenfelünk!!!

A meccs elején olyan lendületesen és ügyesen járatták a labdát, hogy sokszor a szerencse vagy Pelikán Pisti bravúrjai mentettek meg a góltól.

A foci alaptörvénye beigazolódott és ahogy lenni szokott a kihagyott helyzeteket góllal büntettük meg. Egy előre vágott labdát Kertész Zoli váratlanul kapura lőtte és a labda kapuban kötött ki. 1:0

Továbbra is változatos volt a játék. Próbálkozott a Kan-Ászok kiegyenlíteni, míg mi védekeztünk. Mégis akkor egalizálta az eredményt, amikor már jobbára mi támadtunk. Egy kontra végén kihaszálták az ember előnyüket és a mélységből érkező játékos szép gólt lőtt. 1:1

Szerencsére az egyenlítés bennünket paprikázott fel és Gazsi  gyorsan meglőtte a szokásos okos gólját. Addig kereste a passz lehetőségét, míg a lábak között váratlanul laposan a kapu bal oldalába helyezte a labdát. 2:1

Lendületben maradtunk és egyre több helyzetig  el is jutottunk. Sajnos elhibáztuk a kínálkozó lehetőségeket. Ekkor jött a rutin és kihasználva a palánk adta előnyöket Kertész Zoli régen látott szép egyéni megoldás végén berúgta a harmadik gólunkat. 3:1

Félidőben magabiztos előnnyel fordultunk. A második játékrészben bátran kezdtünk, mert éreztük, hogy még egy gól döntő lehet. A helyzeteket ki is dolgoztuk, de továbbra is elhibáztuk. Kezdtük azt érezni, hogy  a csapatunkból néhányan bevannak oltva gól ellen.

Ellenfelünk nem adta fel és egy ellentámadás végén szépített. 3:2

Majd ahogy lenni szokott gyorsan ki is egyenlített. Egy eladott labda után hozták kiszolgáltatott helyzetbe a kapusunkat. 3:3

Már csak pár perc volt hátra és mind a két csapat a győzelemért játszott. Ezért hihetetlenül izgalmas volt a véghajrá.

Szerencsére Váczi Zoli megtalálta a góllövő cipőjét és egy saját térfélen szerzett labda után, ő fejezte be pontosan a kontra támadást. 4:3

Ezzel a szép de szerencsés győzelemmel továbbra is az élen maradtunk.

Sc. Hirös-Ép - Kan-Ászok 4:3 (3:1)