U7 Kiskunhalason szerepeltünk!

 

Szombaton a 2007es korosztály Kiskunhalason vett részt az először megrendezett Tehetségazonosító Kupán. A tornán az U-7-s korosztályban 6 csapat indult. Egyesületünk kettő csapatot indított, azzal céllal, hogy minden gyermek megfelelő játéklehetőséghez jusson. Sőt, 2008-s korosztályból is bevontunk két srácot tapasztalatszerzés céljából. Nagy Ákos és Hajnal Viktor ügyesen és bátran fociztak az idősebbek között. Sokat fogunk még róluk hallani.

Az A csapat tagjai: Lehotai Ákos, Dömötör Zsolt, Gyenes Róbert, Nagy Ákos, Seres Richárd

A B csapat tagjai: Csősz Martin, Hajnal Viktor, Diószegi Kristóf, Nagy Dániel, Czumbil Mihály

Az A csapat az első mérkőzésén a Szilády RFC ellen kezdte meg a szereplést. Ezen a meccsen még kicsit álmosak voltak a gyerekek és nem is ment igazán senkinek a játék, de a győzelmet ez nem veszélyeztette. Több gólos sikerrel kezdtünk. Szilády RFC-SC Hírös-ép 0:7

A második csoportmeccsen a KHTK ellen játszottunk és lehengerlő és szép játékkal nyertünk fölényesen. Dömötör Zsolt ezen a meccsen 8 gólt jegyezhetett fel, rajta kívül is mindenki rúgott gólt, hiszen a csapat nagyon jól játszott. Öröm foci volt. KHTK-SC Hírös- ép 0:15

Így csoportelsőként  a fiúk már biztosan döntőt játszhattak. Reménykedtünk benne, hogy ez a másik csapatunk ellen lesz. 

 

A B csapat a Kiskunhalas ellen kezdte meg a tornán való szereplést és Diószegi Kristóf jó játékának köszönhetően gyorsan vezetést is szereztünk. Végig kézben tartottuk a meccset így a végére teljesen az ellenfél fölé nőttünk és több gólos győzelmet arattunk. Kiskunhalas- Sc Hirös-Ép II  1: 10

A második mérkőzésen a Kiskunmajsa volt az ellenfél. Sajnos, ezen a meccsen semmi sem jött össze a gyerekeknek. Bátortalanul és gyengén fociztak. Talán ellenfelünk határozott fellépése miatt, de rengeteg hibát követtek el. Ezt a Kiskunmajsa remekül kihasználta és a mérkőzést is megnyerte. Így fájdalom részünkről de ők jutottak a döntőbe. Kiskunmajsa- SC Hirös-ép  6:3

A harmadik helyért a Szilády RFC ellen játszottak a gyerekek . Az edzői fejmosás jót tett nekik, mindenki összekapta magát és vesztett állásból is fordítani tudtunk.  Az utolsó pillanatban megnyertük a bronzmeccset. Szilády RFC-SC Hírös-ép 3:5

A döntőben a Kiskunmajsa ellen tanultunk az előző hibáinkból. Stabilabb és határozottabb védekezéssel zavarba hoztuk őket. Így rengeteg labdát tudtunk ellenük szerezni. Ezekből aztán kedvünkre alakíthattunk ki helyzeteket. A kilenc rúgott gól önmagáért beszél. Magabiztosan és megérdemelten nyertük meg a tornát. Kiskunmajsa- SC Hirös-ép  2:9

 Erről a tornáról tudni kell, hogy a szervezők az egyéni játékot figyelték. A gyerekek teljesítményét értékelték és az alapján kerültek ki a legügyesebbek.  Egyesületünkből három fiú lett kiválasztva. Nagy Dániel kiváló mezőny munka, Dömötör Zsolt 12 gól és rengeteg labdaszerzés és Seres Richárd aki parádésan játszott a pályán, kaphatott különdíjat.

A kiemelt játékosokon kívül szeretném megdicsérni Gyenes Robit, aki ügyesen és még gólerősen is játszott. 12 góljával jelentősen segítette kupagyőztes csapatát.  

Diószegi Kristóf 11 rúgott gólja is kevés volt a döntőbe jutáshoz, de érdemei elévülhetetlenek. Kár, hogy nem volt még egy társa, aki a mezőny munkán túl a gólszerzésben is jeleskedett volna. 

A 2007-s korosztályból most elmaradt teljesítményével Czumbil Misi, Lehotai Ákos, Csősz Martin. Ők ennél sokkal jobb játékra képesek és reméljük, hogy legközelebb ezt be is bizonyítják.

Edzők: Koós Károly, Gyenes Tamás

Megosztás!

Kapcsolódó oldalak

U8 - Családi foci


Egy jó hangulatú edzésen a családi focié volt a főszerep!