Kispályás városi foci

Felnőtt csapat - Arany Kupa!

Arany Kupa

Felnőtt csapatunk vasárnap az Arany János Általános Iskola műfüves pályáján rendezett Arany Kupán vett részt. Velünk együtt 8 csapat nevezett a tornára. Igazi barátias csapat jött össze. Az utánpótlás edzők közül négyen is a csapatot erősítették, köztük három kapussal a fedélzeten. Ki gondolta volna, hogy a nap végére a három kapus lesz a legeredményesebb, de nem a kapuba…

Nem mondanám, hogy fiatal csapattal vágtunk neki az összecsapásnak, de mindenki korát meghazudtolva felszántotta a pályát mind a három csoportmérkőzésünkön, ahol elsőnek 1-0 ás győzelmet arattunk a Lendület csapata ellen, majd 2-0-s hátrányból harcoltunk ki egy döntetlent Koós Karcsi két utolsó percekben lőtt góljával a Hasan Sas legjobbjai ellen. Az utolsó csoportmérkőzésen legalább egy döntetlent kellett elérnünk, hogy tovább juthassunk a legjobb 4 csapat közé. Nem bíztuk a véletlenre és szebbnél szebb akciókat kidolgozva, Pelikán Pisti vezérletével leléptük utolsó ellenfelünket is, a West Coast csapatát.

Csoportelsőként vártuk a folyatást a délután, de sajnos nekünk a majd 3 órás pihenő nem jött jól. Nem tudtunk kellő képen felpörögni a mérkőzésre és nem tudott játékunkon lendíteni Kertész Zolibá sem. Fiatal, lendületes ellenfelünk, hamar előnyt szerezve végig uralta a mérkőzést aratott felettünk nagyarányú győzelmet. Így maradt számunkra a harmadik hely megszerzéséért folytatott küzdelem a már jól ismert csoportellenfelünk, a Hasan Sas csapata ellen. Ők a pihenőt jól használták ki és két fiatal játékossal erősítettek. Igaz, hogy ők is vereséget szenvedtek a döntőbe jutásért, de több erejük maradt az utolsó mérkőzésre, mint nekünk. Küzdöttünk becsülettel, de sajnos nem tudtunk csodát tenni. Félidőben kapust cseréltünk és Bányai Imibá állt be a kapuba. Gyenes Tomi pedig kijött a mezőnybe. Fel is élénkült a támadójátékunk, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elég. Számunkra ma a negyedik hely volt a reális. Mindenki nagy dicséretet érdemel. Áprilisba lesz újabb torna, ott reméljük már az érem is a nyakunkba kerül.