Felnőtt futball

Hoztuk a kötelezőt

kovrig,kemenes,megyei

A kecskemétiek végig kézbe tartották a találkozó irányítását.

Fél órával a mérkőzés előtt viharos szél és zuhogó eső várta a feleket, de a kezdésre az égi áldás elállt, a szél azonban továbbra is fújt és meg is nehezítette a játékot. Az időjárás ellenére kifogástalan talajon folyt a játék, és az első pillanattól magához ragadta a kezdeményezést a SC Hírös-Ép. Hét percet kellett várni az első gólra, amikor a védelemből fellépő Ebala nagyon jól ugratta ki Gyebnárt, aki a kifutó kapus fölött lőtt a hálóba (1-0). A labda döntően a vendég térfélen pattogott, mégis az izsákiak rúgtak gólt. A 16. percben egy lesreállítás nem sikerült, a kecskeméti védelem mögé tudtak kerülni, és ki is egyenlítettek (1-1). Újabb tíz perc elteltével újra a hazaiaknál volt az előny, Lantos ezúttal is betalált (2-1). A félidő lefújásáig már csak pontrúgásokból veszélyeztettek Kovrigék, de betalálni nem sikerült.

A második játékrészben sem kellett sok idő az első találatig. Az 54. percben Torbavecz lőtt a tizenhatos sarkáról a bal alsó sarokba (3-1). Egy bő fél óráig eseménytelenül telt az idő, azonban az utolsó negyedórában felpörögtek az események. Előbb a 79. percben büntetőből Lantos duplázott (4-1), majd öt percre rá egy kapu elé belőtt labdából szerzett gólt az Izsák (4-2). Itt még nem volt vége, mert az eredménnyel látszólag elégedett hírös városiak védelme is összehozott egy büntető a 88. percben, amivel egy gólra zárkóztak a belelkesülő kék mezesek (4-3). Másra már nem volt idő, így a három pont a Műkertben maradt.

SC Hírös-Ép – Izsáki Sárfehér SE 4-3 (2-1)
SC Hírös-Ép: Ordasi – Lóczi, Ebala (Botos 78.), Dunai (Sallai 56.), Dócs, Torbavecz, Laczkó, Lantos, Gyebnár, Márki (Puskás 56.), Horváth
Vezetőedző: Kovrig Ákos
Izsáki Sárfehér SE: Ö. Kovács – Petrányi, Mihály, Kovács, Tóth, Dunai, Utasi (Beszedics 78.), Gréczi, Farkas, Nagy, Baráté
gsz: Gyebnár (7.), Lantos (22., 79.), Torbavecz (54.), illetve Utasi (16.), Kovács (86.), Dunai (88.)
sárga lap: Horváth (55.), Laczkó (80.), illetve Tóth (49.), Petrányi (67.)